Slovensku v Turecku vysadili z lietadla, použila prednú toaletu

Na linke leteckej spoločnosti Air Berlin z Viedne do Abú Zabí cestovala aj jediná slovenská pasažierka, ktorá však pri náhlej potrebe namiesto toaliet v zadnej časti lietadla zvolila tie bližšie vpredu. Predná časť tohto lietadla však bola rezervovaná pre Bussiness triedu. Bežne sa v takýchto prípadoch vystačí so slušnosťou, ak používateľa vyhradených toaliet upozorní personál. Na tejto linke zrejme zaúradovala aj agresivita, či akési snobstvo cestujúcich v bussiness triede, keď pani so slovenským pasom z toalety chceli vytiahnuť násilím. Asi nikto si nechce predstaviť úľavu tela, ak sa na takéto miesto v prípade nutnosti dostane, a k tomu si pridá predstavu, že je vyťahovaný násilím. Aspoň takto popisujú nezvyčajnú situáciu na portáli bgnnews.com.

WC

Slovenka sa tak dostala do konfliktu s posádkou a pilot tak požiadal počas preletu nad vnútrozemím Turecka o núdzové pristátie, aby vysadili cestujúcu a pokračovali bez nej. S putami na rukách putovala na neznáme letisko bez akejkoľvek pomoci a v neznámom meste. Bez nikoho, sama, len s dokladmi zostala trčať na letisku v meste Erzurum. Zvláštny príbeh však mal nečakané pokračovanie.

Zamestnanec letiska v Erzurume mal iný prístup
Abubekir Özcan, zamestnanec letiska, kde pani vysadili, sa prekvapivo k pani nepostavil ak problémovej tak, ako ju zhodnotili snobi a posádka lietadla, ponúkol jej občerstvenie a zariadil nové letenky, zariadil jej hotel a ráno po ňu do hotela prišiel. V hoteli sa dozvedeli o dôvodov pobytu tejto ženy a následne nechceli za poskytnuté hotelové služby žiadnu úhradu. Neobyčajná situácia tak odhalila v nám neznámom meste aj výnimočne srdečného človeka.

Toalety a služby bussiness triedy
Toalety a priestory v časti lietadla, ktorá sa nazýva bussiness, poskytujú viac priestoru. Sedadlá v prednej časti sú za výrazný príplatok. K nim sa viaže osobná obsluha a ďalšie dodatočné služby zväčša spojené s gastronómiou. Disponujú vlastnou toaletou, ktorú zdieľajú so zamestnancami. Posádka lietadla vždy upozorňuje, že tieto toalety neslúžia pre cestujúcich z ekonomickej triedy. Je tu však aj ľudské hľadisko v prípadoch, kedy je ich použitie veľmi nutné a potrebné. Ide tak o porušenie nariadenia lietadla, respektíve leteckej spoločnosti. Avšak, problém je to len v prípade, ak sa osopia samotní cestujúci v bussiness triede a žiadajú riešenie, cítia sa akokoľvek poškodení, aj keď ide o skôr psychologický problém. Rovnako tak oni, ako aj posádka, zabudli na primárnu ľudskosť a pochopenie. Reakcia posádky a pilota totiž takúto vec zhodnotila dosť kuriózne, zarážajúco až absurdne. S prehnaným gestom, akoby niekto ponížil niekoho ego, v podstate urobili niečo také, akoby klesli na 100 metrov, pani vybavili s padákom a postavili ju k dverám otváraným len na krátku chvíľku, kým skočí. Logika a neobyčajné jednanie tentoraz prekvapuje oveľa viac aj preto, že nejde o komédiu, ale realitu.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply