Spôsoby stravovania: na dovolenke bufetové stoly, nie švédske stoly

Pre menej skúseného cestovateľa je nezabudnuteľným zážitkom prvá návšteva hotela s all inclusive stravovaním. Voľný výber jedla podľa chuti a aktuálnych potrieb bez obmedzenia množstva dokáže ušetriť čas v kuchyni a má aj ďalšie výhody, hoci z pohľadu klientov ide o nákladný typ stravovania. Je to tak. Hostia si však rozdiel oproti plnej a polpenzie zaplatia. Čo je však opakovaným omylom medzi dovolenkármi, je pomenovanie voľného all inclusive stravovania ako „Švédske stoly“.

Stravovanie bufetové stoly

Ako rozoznať švédske stoly od bufetových stolov?

Švédske stoly tvoria súčasť honosnejších banketov, stretnutí na ktorých si v rámci vyššieho štandardu užívajú vyberanú gastronómiu zúčastnení hostia. Na bohato prestieraných stoloch sú taniere, tabule a tácky s pripraveným jedlom v podobe naberateľných drobností, pochúťok a lahôdok. Ide však o jedlá, ktoré majú byť pôžitkom a nie ani tak žranicou plniacou bruchá. Pri švédskych stoloch si vystačíte s vidličkou a tanierom postojačky. Švédskymi stolmi však mnohí označujú voľný výber jedla z bufetových stolov. Tie sa na prvý pohľad veľmi nelíšia. Ponúkajú však rôznorodé druhy jedál, aj veľké nádoby s naberaním a vlastným získavaním nápojov. Hlavne je však kde sadať a jedlo si vychutnávať s príborom, rozopnutým opaskom, ako Slováci zvyknú. Jedno je isté, napriek podobnosti sa na dovolenke Slovák nestretne so švédskymi stolmi, ale s bufetovými stolmi. S klasickým bufetom v nemocnici, či na kúpalisku to samozrejme nemá nič spoločné.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply