Na tatranskom Hrebienku opäť ľadové sochy a opäť zadarmo

Vysoké Tatry lákajú návštevníkov celoročne. Kto by to bol však pred štyrmi rokmi tušil, že ľadové sochy vo veľkom bielom iglu budú mať až taký úspech? Veľký ľadový oltár inšpirovaný spišskou gotikou, je dnes najlákavejším miestom Vysokých Tatier. Skôr ako sa vôbec objaví nejaký poriadny sneh mimo Štrbské Pleso, kde sa už veselo lyžuje, prichádzajú sem desiatky, až stovky ľudí a celých rodín, ktoré sa vyvezú kyvadlovou lanovkou, alebo si to vyšliapu po vlastných. Neskôr je im odmenou ukážka sochárskeho diela zo zamrznutej vody.

ľadové sochy na Hrebienku

Ľadové sochy už po 4. krát

Veľké biele iglu, ktoré udržiava chladnú teplotu aj v čase, kedy by sa inak všetko roztopilo, zachováva výnimočné sochárske dielo, veľký oltár s ústrednou postavou Panny Márie s rôznymi detailmi. Nachádza sa tu niekoľko miest na sedenie, ktoré slúžia poslucháčom nedeľných koncertov. Všetci návštevníci, ktorý sem denne prichádzajú medzi 09:00 až 16:30 sa môžu tešiť na bezplatný vstup a prehliadku na pár minút. Tých pár minút celkom stačí.
Nádherné dielko však láka naozaj veľa turistov. Občas je to dokonca až tri hodiny čakania v najväčšej špičke a rad ľudí je priveľmi dlhý. Je dobré si tak pripraviť zopár drobných na čajík, alebo suveníry. Miestny stánok predsa len každého zlomí. Je to len otázka času a pri veľkých radoch je toho času na stojáka naozaj dosť.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply