Teroristi v Tunise zabili najmenej 7 turistov a držia rukojemníkov

Múzeum BardoV hlavnom meste Tuniska Tunis v blízkosti národného múzea Bardo dnes teroristi zabili ôsmych zrejme náhodných ľudí. Z nich bol len jeden miestnym obyvateľom a siedmi boli zahraniční turisti. Okamžite tento útok postavil do pozoru miestnu políciu, ktorá obsadila centrum a okolie parlamentu, ktoré je taktiež blízke k spomínanému múzeu. Ozbrojenci majú byť obkľúčení v budove múzea, ktoré je mimochodom uchovávateľom cenných zbierok z doby rímskej. Národnosti turistov sa v prvých medializovaných zmienkach zásadne líšia. Líšia sa aj informácie o tom, či šlo o útok na susedný parlament, alebo na múzeum.

Majú aj rukojemníkov
Niekoľko turistov bolo zranených, medzi nimi najmenej traja Poliaci. Podľa Dailymail.co.uk sú medzi mŕtvymi turistami dvaja občania Veľkej Británie a ozbrojenci držia približne 30 rukojemníkov. Predpokladá sa, že medzi mŕtvymi môžu byť Španieli, Francúzi a Taliani. Na sociálnych sieťach niektorých turistov sa objavili fotografie sediacich rukojemníkov pri stenách, zväčša turistov európskej pleti. Polícia a obrnené vozidlá s vrtuľníkmi majú podľa medializovaných správ situáciu pod kontrolou, počet mŕtvych nenarastá. Miestne spravodajské agentúry a médiá viac informácií nezverejňujú.

Turistické letoviská pokojné
Napriek udalostiam v meste Tunis na severe krajiny nemožno hovoriť o probléme krajiny, ale len o probléme na jedinom mieste v jedinom meste. Letoviská ako Monastir, Sousse, Mahdia a mnohé ďalšie vrátane ostrova Djerba sú dlhodobo pokojné a jeden ozbrojený útok by nemal ovplyvniť záujem turistov. Útoky v Paríži s oveľa tvrdšou silou a obmedzeniami turistický ruch do Paríža nijako neoslabili. Tunisko však mnohí turisti môžu vnímať ako vzdialenejšiu krajinu.

zdroj foto: commons.wikimedia.org

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply