Objavte krásy Dubaja – 7 atrakcií, ktoré musíte vidieť!

Ak je Dubaj vaším dlhoročným snom a túžite v ňom stráviť dovolenku, nenechajte si ujsť tieto tipy na zaujímavé miesta! Kde začať? Dubaj je exotická krajina s nádychom luxusu a vášnivým cestovateľom ponúka nezabudnuteľné zážitky. Užite si dovolenku v Dubaji dosýta!

Dubaj

zdroj: unsplash.com

Burj Khalifa

Žiadna (a už vôbec nie prvá) dovolenka v Dubaji by nebola plnohodnotná bez návštevy ikonického mrakodrapu Burj Khalifa! Ide o najvyššiu budovu na svete, týči sa do výšky takmer 830 m. Vyhliadková plošina na 124. poschodí ponúka jeden z najkrajších výhľadov v meste. Tí, ktorí majú dostatok odvahy, tu môžu zažiť zoskok padákom. Čo poviete, trúfli by ste si?

Dubai Marina

Jedna z top atrakcií v Dubaji. Tento umelý prístav lemujú špičkové reštaurácie s medzinárodnou kuchyňou, luxusné butiky a budovy. Prejdite sa po chodníku a nezabudnite sa odfotiť pri pristavených jachtách a plachetniciach. Odporúčame stráviť tu aj večer a zažiť veľkolepú svetelnú šou.

Veľké nákupné centrum

Najväčšie nákupné centrum na svete sa nachádza priamo v Dubaji! V tomto obrovskom komplexe čaká na nákupných maniakov viac ako 1 200 prevádzok – od špičkových dizajnérskych butikov až po street food reštaurácie. Každý turista si tu príde na svoje. Ak vás nakupovanie neláka, stále máte čo robiť. Čo tak navštíviť podmorské zoo a obrovské akvárium? Nepotrebujete nič, okrem peňaženky.

Safari

Ak si chcete oddýchnuť od mestského ruchu, vydajte sa do púšte a vcíťte sa do kože Arabov! Výlety po piesočných dunách a hornatých terénoch na štvorkolke si budete pamätať do konca života. Alebo to skúsite na ťave? V safari môžete obdivovať pôsobivú krajinu a zároveň si vychutnáte tradičnú arabskú gastronómiu pod hviezdnou oblohou.

Dubaj a lyžovanie

Lyžovanie v Dubaji? Znie to zvláštne, ale v Ski Dubai je to možné! Kryté lyžiarske stredisko má k dispozícii zjazdovky pre začiatočníkov i ostrieľaných lyžiarov a snowboardistov. A pokiaľ ste nenašli vášeň v lyžovaní, nevadí. Nachádzajú sa tu aj kopce na sánkovanie i snehové jaskyne. Lyže si nemusíte brať z domu, môžete si ich prenajať na mieste!

Dubaj

zdroj: unsplash.com

Zázračná záhrada

V obľúbenej záhrade čaká na návštevníkov viac ako 45 miliónov kvetov usporiadaných do nádherných vzorov na ploche 72 000 metrov. Zvyknú sa tu konať aj špeciálne udalosti, ako motýlia výstava. Ak vychytáte správny čas, môžete vidieť tisíce motýľov z celého sveta!

Ostrov Palm Jumeirah

Toto umelé súostrovie pozostávajúce zo 17 listov s viac ako 400 hotelmi pozdĺž pobrežia sa od svojho dokončenia stalo jednou z najväčších dubajských atrakcií. Či už ide o opaľovanie sa na jednej z jeho mnohých pláží, alebo o pešiu turistiku po dlhých promenádach – ostrov Palm Jumeirah sa rozhodne oplatí preskúmať!

Plánujete stráviť tohtoročnú dovolenku v Dubaji? Zarezervujte si ju cez www.dubaj.sk a využite skvelé zľavy!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply