Turecko – Alanya – Sultan Sipahi

Hotel Sultan Sipahi sa nachádza pri Kleopatrinej pláži v Turecku v oblasti Alanya. Patrí medzi cenovo dostupné, slušné 4 hviezdičkové hotely. Služby neboli na zlej úrovni, internet Wifi na recepcii zadarmo. Pre skorý prílet sme museli čakať na prvú voľnú izbu, napriek tomu, že voľné izby nejaké boli, hotel nebol celkom obsadený. Gauče na recepcii v lobby bare sú však priestranné a pohodlné. Ubytovanie je v poriadku, príjemné, postele upravené a personál ochotný a snaživý. Prostredie čisté, vlastné sociálne zariadenie so satelitnou televíziou. Viacero izieb má výhľad na more priamy, iné bočný. Nachádza sa tu aj novšia prístavba, ktorá mierne cloní niektorým izbám v priamom výhľade na more. Každý izba má balkón. Dostupné sú schody aj výťahy. Pláž je verejná, čiže nejde len o klientov vášho hotela, avšak nejde o klasický typ verejnej pláže, keďže Kleopatrina pláž je čistá. Výhľad z hotela je na Alanya Kale, miestnu pevnosť na kopci.

Strava v hoteli na dobrej úrovni. V priebehu celého dňa, dokonca aj medzi obedom a večerou je možné pochutiť si na snacku, hamburgeroch a hranolkách. Dostupná občas býva aj jednoduchšia pizza. Hneď oproti miestnemu jednému toboganu sa nachádza pre tento účel bufet. Reštaurácia príjemná, klientela zložená zväčša Českých turistov, ale aj Nemcov a Poliakov. V hoteli je fotoslužba a animátorský tím, ktorý môže mať trochu pomýlenú predstavu o tom, akú hudbu ako klienti chcete počúvať a môžete sa tak dočkať aj 100 krát za den hraniu jedného CD s dvoma pesničkami dookola. Tento stav však istotne nebude stály. Aktuálnosť recenzie je rok 2010, leto.

Hodnotenie ako v škole vzhľadom ku kategórií a prostrediu
Ubytovanie: 1
Stav zariadenia: 2
Stravovanie: 1
Personál: 1
Vlastné sociálne zariadenie: 1
Celkový dojem: 1

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply