Dovolenka v Turecku: nemáte radi Rusov? Ani domáci vás nepotešia

Rusi sú známi ako neželaní spoločníci pre agresivitu, alebo len časté odmerané bezohľadné správanie, spôsob jedenia a spôsob zábavy. Vieme čo znamená ruský klient pre Turecko. Naši turisti ich vnímajú ako negatívum a dávajú to najavo a vo svojich sťažnostiach. Treba priznať že niekomu dnes už stačí aj to, že ho majú pri nákupoch za rusa a už zúri.

Turci

Ak už priveľmi sledujete svoje okolie a mierite do hotela, ktorý ubytuje aj domáci klientelu, vedzte, že Rusi nemusia byť na špičke rebríčka. Ak to však potvrdzujú samotní Turci, niečo na tom bude.

Po sviatkoch Kurban Bayram najviac

Najčastejšie sa so záujmom domácich stretnete po sviatkoch Kurban Bayram. V roku 2017 obdobie začiatkom septembra. Celé rodiny či skupinky niekoľkých generácií, prípadne partie mladých ľudí sa dostanú do hotela, kde je pre nich výnimočný bazén, výber jedla a prostredie, kde si veľmi nepotrpia na branie ohľadu na iných. Najhoršie ak je futbal. Vtedy sa pri WIFI alebo televízore skanduje a fandí nehľadiac na hodinu a to, či chcete spať. Rovnako sa nehľadí na to, či vo vedľajšej izbe sú deti či nefajčiari. Turecká rodina s malými deťmi môže byť typická tým, že žena tlačí kočík a v druhé ťahá cigaretu. Ak aj nie, cigaretu ťahá partner vedľa. Turci milujú deti. Sklonila sa aj k tomu vášmu s cmukacím pokusom upútať pozornosť zatiaľ čo má za chrbtom cigaretu ťahajúcu dym priamo na neho. Ľahnúť si na ležadlo a necítiť cigaretový smrad obklopený Turkami je dokonca nemožný stav. Jediná príležitosť pre túto kombináciu je vtedy, ak by
spali. Animačné programy na amfiteátroch hotelových rezortov sú o hmle na javisku a o cigaretovej hmle v hľadisku, kde vydržia len turecké deti a zopár ruských nevšímavých rodičov s ratolesťami.

Turecká rodina si oproti Rusom viac váži mäso. Kým ruskí klienti si ho naložia kvantum len aby sa naň mohli pozerať a potom ho nahryznuté či nedotknuté nechajú na stole, Turci to robia skôr s koláčmi a rôznymi sladkými dobrotami. Nahryznuté, oprplané, aj nedotknuté. Zobrané len preto, že sa páčilo.

Tureckí mladí, ak sa stretnú s priateľmi v rovnakom veku, je z toho pohroma rovnaká ako pri Rusoch. Alkohol však v tomto smere dáva prvé miesto Rusom. Turci skočia do bazéna tak, aby vás ošpliechali, odklepávajú si cigaretu do bazéna, alebo vychriakajú do vody po jednom malom potopení hlavy pod vodu. Bezohľadnosť im nie je cudzia pri predbiehaní na toboganoch. Z verejných akvaparkov v Beleku či Antalyi je to pomerne známe. Rad nerad. Je celkom jedno, či ten, čo vošiel do toboganu už vyšiel, alebo ešte len začína pišťať. Nezáujem. Najlepšie sú deti, ktoré ani len netušia, že taký rad kdekoľvek, nie iba na toboganoch, je pre poradie ľudí. Turek nemá problém prisadnúť si do kresla oproti v lobby bare bez toho, aby sa opýtal či tam niekto sedí, alebo na niekoho čakáte. Vyššia pravdepodobnosť nespýtania je, ak na jednom kresle sedí žena sama. Oveľa väčšia pravdepodobnosť stúpne ak je po blízku elektrická zástrčka pre nabíjačku. Nečudujte sa potom ani iným nechceným dobrodružstvám s Turkami.

Napriek tomu je to pohostinní a veľa krát férový národ. Len dovolenkujúci Turek akoby bol vymenený. Tento článok sa nesnaží zasiať nenávisť. Len upozorňuje na sviatočných dovolenkárov, ktorí môžu poškodiť dojem z celej dovolenky. Aj preto ide o článok v sekcii názorov a dojmov.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply