Z Bratislavy denne aj 9 odletov do Antalye: je možnosť to naplniť?

Antalya odlety Bratislava

Z Bratislavského letiska odlieta výnimočne viac odletov do tureckej Antalye, než kedykoľvek pred tým. Mali sme možnosť naraziť na deň, kedy z nášho najväčšieho letiska odletelo až 9 lietadiel zväčša spoločnosti Travel Service v spolupráci s cestovnými kanceláriami. Hneď na druhý deň ich bolo päť. Bežne sa môžete stretnúť s odletmi siedmych lietadiel v jeden deň, ale napríklad aj dní, kedy nelieta žiadne lietadlo. Vysoký záujem o lety do Turecka, s ktorými vytasili cestovné kancelárie na Slovensku na toto leto si zrejme naplánovali bez očakávania rovnakej myšlienky aj u konkurencie. Napriek vysokému počtu lietadiel sa pritom darí ich napĺňať.

Nepokojná situácia v Egypte?
Za úspech v napĺňaní tak veľkého počtu lietadiel možno čiastočne považovať udalosti v Egypte, ktoré síce nijako neovplyvnili situáciu v turistických letoviskách pri Červenom mori, no negatívna kampaň najmä ľudí, ktorí nepochopili rozsah nepokojov obmedzený na Káhiru, spôsobovala a ešte stále pôsobí ako odrádzať od cesty k Červenému moru. Aj napriek stovkám dovolenkárov, ktorí momentálne v Hurghade sú a aj v časoch nepokojov v Káhire boli, a potvrdili, že nebolo jediného dôvodu na obavy, záujem o Egypt mierne klesol. Aj Tunisko malo z minulého roka pre tento rok stále ešte v niektorých názoroch nálepku nepokojnej krajiny a opäť bezdôvodne. Turecko sa teda v rámci moslimských krajín s bohatými službami a možnosťami pre dovolenkárov dostalo na pomerne dobrú pozíciu ako krajina istoty dobrej dovolenky. Trochu je však zvláštne, že je tak vnímané, hoci v ňom samotnom taktiež prebiehali nepokoje a to v Istanbule pre vytínanie stromov v parku. Nemožno však uprieť, že mimo potápanie v Červenom mori a staroveké historické pamiatky z čias pred príchodom Arabov má Egypt už len nezameniteľnú atmosféru, nákupné možnosti, hotely a ich luxus. No Turecko má mnoho prírodných krás v mori aj na súši, mnoho historických zaujímavostí, atrakcií a pomerne slušný výber hotelov, ktorý aj v ponukách slovenských CK neustále rastie.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply