5 miest, ktoré musíte vidieť na ostrove Zanzibar

Zanzibar je ostrov vo východnej Afrike v Indickom oceáne, ktorý poznačila história a nadvláda viacerých mocností. Bola poslednou baštou otroctva a obchodu s otrokmi vo východnej Afrike a veľmocou čo sa korenia a jeho exportu týka. Tu je 5 miest, ktoré by ste nemali vynechať pri spoznávaní Zanzibaru.

Zanzibar stará pevnosť

1. Plantáže s korením

v rámci výletov a spoznávania ostrova sa môžete viacerými spôsobmi zoznámiť s tým, čo Zanzibar preslávilo. Vývoz klinčeka, muškátového orieška, či iných plodín postavil Zanzibar na predné priečky. Sami môžete obdivovať čierne korenie, aromatické plody vanilky, kakao, ananásy, či ďalšie druhy ovocia.

2. Klasické Stone Town a okolie

správna atmosféra starého centra metropoly ostrova je nezameniteľná s inými miestami na ostrove. Pozrieť si môžete sídlisko, ktoré tu vybudovali nemeckí stavitelia a vyzerajú celkom inak ako zvyšok mesta. Navštívte rybí trh susediaci s trhom s ovocím a banánovým trhom, klasické trhy a rôzne ďalšie miesta. Zaujímavé je sledovať rozdiel medzi moderným životom na Zanzibare a našim, spôsob dopravy, životné hodnoty, každodenný rytmus…

3. Staré centrum Stone Town

Obdivujte vyrezávané staré dvere, ktoré dávajú tušiť dávnych zámožných majiteľov buď indického, či arabského pôvodu. Pozrite si architektúru a miestny starý hamam. Sem môžeme pripočítať aj starú osmanskú pevnosť pri záhradách Forodáni a Palác zázrakov, pred ktorým už dnes nestojí maják, ale aspoň staré delá brániace pobrežie. Zabudnúť nesmiete navštíviť budovy spojené so smutnou otrockou históriou a anglikánsky kostol Krista.

4. Národný park Jozani

Jozani je prírodnou rezerváciou do ktorej by mal zavítať každý milovník prírody a zvierat. Návštevník sa dostáva do tesnej blízkosti opíc vzácneho druhu Guaréza červená zanzibarská a ďalších druhov. Zároveň navštívi hustý dažďový prales a mangrovníkový les, v ktorom prechádza cez vyvýšené pevné lávky. Spoznáva tak zeleň a prírodu v takej podobe, kedy v nej človek zasahuje len minimálne.

5. Ostrovy na západe

spoznávať Zanzibar, no vynechať ostrovy nachádzajúce sa na juhu a západe, šnorchlovať v ich blízkosti a vôbec plaviť sa medzi nimi, je akoby ste ani neboli na Zanzibare. Prejdite sa k ostrovu Kwale, ochutnajte morské potvory pripravené na grile. Miestne ostrovy sú nádhernými zdvihnutými koralovými útesmi zarastenými zeleňou, ktoré lákajú objektívy fotografov a oči milovníkov nádherných miest na našej planéte. Neraz narazíte na pieskové pláže s jemným pieskom, alebo miesta ideálne na spoznávanie morského života priamo od brehu.

Zopár ďalších tipov nájdete aj na stránkach o Zanzibare

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply