Zanzibar je ostrov vo východnej Afrike v Indickom oceáne, ktorý poznačila história a nadvláda viacerých mocností. Bola poslednou baštou otroctva a obchodu s otrokmi vo východnej Afrike a veľmocou čo sa korenia a jeho exportu týka. Tu je 5 miest, ktoré by ste nemali vynechať pri spoznávaní Zanzibaru.

v rámci výletov a spoznávania ostrova sa môžete viacerými spôsobmi zoznámiť s tým, čo Zanzibar preslávilo. Vývoz klinčeka, muškátového orieška, či iných plodín postavil Zanzibar na predné priečky. Sami môžete obdivovať čierne korenie, aromatické plody vanilky, kakao, ananásy, či ďalšie druhy ovocia.
správna atmosféra starého centra metropoly ostrova je nezameniteľná s inými miestami na ostrove. Pozrieť si môžete sídlisko, ktoré tu vybudovali nemeckí stavitelia a vyzerajú celkom inak ako zvyšok mesta. Navštívte rybí trh susediaci s trhom s ovocím a banánovým trhom, klasické trhy a rôzne ďalšie miesta. Zaujímavé je sledovať rozdiel medzi moderným životom na Zanzibare a našim, spôsob dopravy, životné hodnoty, každodenný rytmus…
Obdivujte vyrezávané staré dvere, ktoré dávajú tušiť dávnych zámožných majiteľov buď indického, či arabského pôvodu. Pozrite si architektúru a miestny starý hamam. Sem môžeme pripočítať aj starú osmanskú pevnosť pri záhradách Forodáni a Palác zázrakov, pred ktorým už dnes nestojí maják, ale aspoň staré delá brániace pobrežie. Zabudnúť nesmiete navštíviť budovy spojené so smutnou otrockou históriou a anglikánsky kostol Krista.
Jozani je prírodnou rezerváciou do ktorej by mal zavítať každý milovník prírody a zvierat. Návštevník sa dostáva do tesnej blízkosti opíc vzácneho druhu Guaréza červená zanzibarská a ďalších druhov. Zároveň navštívi hustý dažďový prales a mangrovníkový les, v ktorom prechádza cez vyvýšené pevné lávky. Spoznáva tak zeleň a prírodu v takej podobe, kedy v nej človek zasahuje len minimálne.
spoznávať Zanzibar, no vynechať ostrovy nachádzajúce sa na juhu a západe, šnorchlovať v ich blízkosti a vôbec plaviť sa medzi nimi, je akoby ste ani neboli na Zanzibare. Prejdite sa k ostrovu Kwale, ochutnajte morské potvory pripravené na grile. Miestne ostrovy sú nádhernými zdvihnutými koralovými útesmi zarastenými zeleňou, ktoré lákajú objektívy fotografov a oči milovníkov nádherných miest na našej planéte. Neraz narazíte na pieskové pláže s jemným pieskom, alebo miesta ideálne na spoznávanie morského života priamo od brehu.
Zopár ďalších tipov nájdete aj na stránkach o Zanzibare
Tlačové správy | 15 mája, 2026
Columbia prináša jarnú kolekciu 2026 pre turistiku v premenlivom počasí
Matej Mravec | 5 mája, 2026
Glamping pri slovenskom mori: V Klokočove pribudlo stanové mestečko
Tlačové správy | 15 apríla, 2026
Ocenenie Osobnosť Vínšpacírky poputuje Petrovi Matyšákovi in memoriam
Tlačové správy | 7 apríla, 2026
Zemplínska Šírava a Tokaj boli počas veľkonočných sviatkov plné
Matej Mravec | 2 marca, 2026
Havana: najznámejšie miesta, pamiatky, múzeá a turistické ciele
Matej Mravec | 22 februára, 2026
Matej Mravec | 2 februára, 2026
Internet a mobilné dáta na Kube: čo treba vedieť pred cestou
Hrad v meste Hunedoara je známy ako Castelul Corvinilor alebo Castelul Huniazilor, v maďarčine Vajdahunyadi vár, v angličtine sa často objavuje ako Hunyad Castle
Matej Mravec | 4 mája, 2025
Tomáš Stodola | 26 novembra, 2021
Filmovanie na Slovensku: Aké filmy sa nakrúcali na Oravskom hrade?
Tomáš Stodola | 19 novembra, 2021
Filmovanie na Slovensku: Aké filmy sa nakrúcali na Bojnickom zámku?
Matej Mravec | 2 marca, 2026
Havana: najznámejšie miesta, pamiatky, múzeá a turistické ciele
Matej Mravec | 19 januára, 2026
Tomáš Stodola | 18 septembra, 2020
Stanica lesnej úvraťovej železnice v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke
Matej Mravec | 25 marca, 2026
Svetoznáme veľké mestá, ktoré majú vlastnú pláž priamo v centre
Matej Mravec | 16 februára, 2026
TOP najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Bolívie na objavovanie
Matej Mravec | 13 februára, 2026
Matej Mravec | 2 marca, 2026
Cestovanie do Bolívie: krajina pre pripravených a skúsených cestovateľov
Matej Mravec | 22 februára, 2026
Matej Mravec | 2 februára, 2026
Internet a mobilné dáta na Kube: čo treba vedieť pred cestou
Matej Mravec | 14 júla, 2025
Piesok či mušle z dovolenky: Prečo je to zakázané a aké hrozia pokuty?
© 2010-2021 Cestovanie.net magazín

You must be logged in to post a comment Login