Ako som kupoval manželke náušnice

S manželkou sme mali desiate výročie svadby a Ja som ju chcel prekvapiť pekným darčekom. Keďže som vedel ako veľmi túži po dovolenke, kde by si mohla oddýchnuť, pozrieť si pekné kultúrne pamiatky a naviac sa zdokonaliť v cudzom jazyku, tak som sa rozhodol zakúpiť pre nás oboch pobytový zájazd do Londýna.

Malo to byť prekvapenie, no musel som v prvom rade zistiť, či si bude môcť zobrať v tomto termíne v práci pár dní voľna. Tak som jej povedal, že by som chcel s ňou stráviť naše výročie na horách. Tušil som, že nebude dva razy nadšená, lebo každé výročie ju brávam na hory a asi dúfala, že na desiate výročie vymyslím niečo originálnejšie. No keď mi oznamovala, že jej šéf dá v práci voľno, tak sa premohla a tvárila sa, že sa na hory teší.

Už mi nič nebránilo v tom, aby som kúpil letenky Košice – Londýn a vybavil ubytovanie. V noci, keď manželka zaspala som sa vykradol zo spálne a objednal lacné letenky cez internet. V duchu som sa tešil, aká bude zaskočená, keď zistí, že pocestuje na jazykový pobyt spojený s poznávaním Londýna. Doteraz sme nikdy neboli ďalej ako na horách.

Deň pred sľúbeným odchodom na hory som jej s vážnou tvárou oznámil, že hory sa rušia, lebo chata, kde sme mali byť ubytovaní vyhorela. Manželka zostala zaskočená. Bola smutná, lebo sa tešila, že vypadneme na pár dní zo stereotypu a trochu si oddýchneme od pracovných povinností. Aby som ju dlho netrápil, tak som jej povedal, že mám pre ňu náhradné riešenie a podal som jej v obálke darčekový poukaz s letenkami. Celá nedočkavá otvorila obálku a vykríkla od radosti. Už si ani nepamätám, kedy ma naposledy tak vybozkávala.

Na druhý deň sme nasadli do lietadla a vychutnávali si nás pobyt v nádhernom hotely v centre Londýna. Druhý darček, ktorý som manželke plánoval dať na naše výročie svadby boli zlaté náušnice, tak som ju zobral v Londýne do najbližšieho zlatníctva a tváril som sa ako milionár, keď som predavačovi oznamoval, že chcem manželke kúpiť najkrajšie náušnice, ktoré má v obchode. Pán sa pousmial a vybral spod pultu nádherné náušnice s miniatúrnym kamienkom. Manželka si ich vyskúšala a hneď sa jej zapáčili. Povedal som predavačovi, že ich berieme. Keď som prišiel k pokladni a videl sumu, ktorú mám zaplatiť, tak ma oblial pot.

Vedel som, že si to nemôžem dovoliť, no manželka sa tak tešila, že som sa rozhodol ísť do mínusu a náušnice jej kúpiť. Keď sme prišli na hotel, tak sa ma manželka spýtala, či náušnice neboli moc drahé, lebo som sa jej pri platení zdal nervózny. Musel som s pravdou von. Už aj kvôli tomu, aby vedela, aký skvost bude na svojich uškách nosiť. Po tom ako som jej oznámil, že som jej kúpil diamantové náušnice, sa musela posadiť a vypýtala si pohár vody. Okamžite ich chcela vrátiť. Vtedy som si uvedomil, akú skromnú manželku mám doma. Nikdy nič nechcela a všetko, čo som jej v živote daroval, aj keď to bola obyčajná bižutéria za pár Eur prijímala s nadšením. Chytil som ju za ruky a povedal jej, že tie náušnice si zaslúžila a nikdy by som nechcel, aby ich vrátila. Odvtedy si ich strážila ako oko v hlave a na uši si ich dávala iba pri výnimočných príležitostiach.

Pripravilo Seocentrum.sk

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply