Rozhľadňa v Bojniciach nad zámkom je veľké turistické lákadlo

Bojnice prilákajú na svoj zámok, zoologickú záhradu, historické centrum, múzeum praveku, starý strom Mateja Korvína, kúpele, ale aj na rozhľadňu Čajka v oblakoch. Rozhľadňa je pritom najväčším lákadlom v posledných mesiacoch od otvorenia. V lete zožala úspech vďaka svojej premiére a postupnému otvoreniu v testovacej prevádzke. Mnohí si tak vyskúšali na vlastnej koži prechádzku vysoko nad stromami so zaujímavým výhľadom. K Bratislave je to v rámci podobných atrakcií najbližšie práve sem.

Čajka v oblakoch, rozhľadna Bojnice

S čím počítať

Vyhliadka je súvislým priechodným miestom, má trasu prístupnú vozičkárom a deťom v kočíku. Nie je náročná na fyzickú námahu. Rôzne sa krúti a tak si na jej návštevu vyhraďte aspoň hodinku alebo dve. Na niektorých miestach môžete počítať s krásnym výhľadom a tiež zážitkovým spestrením vyhliadky napríklad pri sieti, ktorá je v poriadnej výške a vy túto výšku máte pod sebou. Spestrením je aj plechový tobogan, za menší poplatok sa v ňom môžete šmyknúť niekoľko poschodí dole. Lístok naň ako aj na klasický vstup sa nakupuje v dolnej pokladni.

To hlavné, čo tu ľudí láka, je najmä konštrukcia a neustále sa meniaci výhľad. Hrad z tohto miesta pôsobí ako drobná stavba v pozadí. Vidieť vrcholky stromov, les pod vami a samozrejme široké okolie do všetkých strán. Dôležité je preto vyberať si správne počasie na návštevu, čo ešte vylepší zábery vášho fotoaparátu.

Ako sa k vyhliadke dostať

Vyhliadka sa nachádza v lese nad zámkom. Cesta k nej vedie smerom pred zámkom ku kúpeľom západným až severo-zapadným smerom. Podľa značenia odbočíte na lesnú cestu a pokračujete na parkovisko s označením vyhliadky. Štrková cestička sa zrejme ešte spevní. Zatiaľ to teda nie je nič pre kočíky (golfové kočíky) s veľmi malými kolieskami.

Prečo miesto navštíviť:

  • v rámci Bojníc ide o ďalší možný cieľ turistického záujmu.
  • zaujímavosť pre tých, čo radi objavujú nové zážitky.
  • spestrenie ponuky CR v regióne.
  • možnosť fotografovať
  • s prístupnosťou aj pre ľudí s ťažkosťami pri pohybe

Čo chýba a nedostatky:

  • chýbajú niektoré dodatočné služby
  • dobre počasie môže znamenať vysoký záujem a dlhé čakanie, či problém s parkovaním a prístupnosťou k atrakcii
Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply