Cestopisy bokom, lepšie sú poznávacie zájazdy. Prečo sa ich nebáť?

Aj vám stačí raz zažiť ako stokrát o niečom počuť alebo čítať? Potom vám budú poznávacie zájazdy pripadať ako vydarená prednáška z dejepisu a zemepisu.

Benátky a most

Poznávacie zájazdy na mieru

Hlučný ako Talian, priateľský ako Grék… A takto by sa v prirovnávaní dalo pokračovať, ak by sme s danými národnosťami mali osobné skúsenosti. Dnes však už nie je nijaký problém odskočiť si na pár dní do zahraničia, kde môžeme nasať celú tú špecifickú atmosféru. Spoznať prírodné krásy, gastronómiu, históriu cudzích krajín, ale aj mentalitu a zvyklosti tamojších. Síce sa o tom všetkom môžeme dočítať v knihách, časopisoch alebo na blogoch, a väčšina z nich je skutočne písaná pútavou formou, nič neprekoná ten pocit, keď sa dívame na známe budovy z obrázkov kníh, cítime autentické vône a do uší nám zavanie reč cudzincov.

Vďaka poznávacím zájazdom si môžeme odbehnúť na karneval do Benátok, na Silvestra do Paríža či na klobásový festival do Maďarska. Nie vždy je to o tom, aby sme navštívili čo najviac historických pamiatok, ide aj o pozorovanie zvyklostí či spoznávanie cudzokrajnej gastronómie. Podľa toho, akú máme práve náladu a koľko času môžeme dovolenke obetovať, si zvolíme jednodňový alebo hoci aj týždenný poznávací zájazd.

Na poznávacie zájazdy letecky i autobusom

Samozrejme, poznávací zájazd si môžeme vyberať aj podľa toho, akú dopravu preferujeme. Kým jedných by do lietadla zaživa nedostali, druhí si iný typ dopravy nedokážu ani predstaviť, pretože je to rýchle a pohodlné a ostane viac času na spoznávanie krajiny. No i na pohľad obyčajná cesta autobusom môže byť veľmi zaujímavá.

Paríž poznávacie zájazdy

Za oknom autobusu sa ukrýva množstvo zaujímavostí, a keď budete brať i samotnú prepravu ako poznávací zájazd, potom vám nenapadne ani frflať, koľko hodín ste strávili cestovaním. Mimochodom, vedeli ste, že existujú aj poznávacie zájazdy, ktoré by mohli zaujať aj vaše deti? Môžu si užiť zábavné parky v zahraničí alebo ísť po stopách rozprávkových hrdinov… Skvelý tip na nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply