Do Luhačovíc nie len za kúpeľmi, ale i za prácou

Aj napriek klesajúcej nezamestnanosti v poslednom období má stále mnoho ľudí problém nájsť si slušnú prácu. To ich častokrát núti za prácou vycestovať – tak prečo nevyužiť príležitosť a zamestnať sa v blízkych Luhačoviciach? Lákadlom je i samotné prostredie a rozprávkovo krásna architektúra Dušan Jurkoviča. Nečudo, že tieto kulisy využívajú filmári už desaťročia na nakrúcanie filmov z obdobia prvej republiky, ale aj romantických snímok. Pracovať v Luhačoviciach je ako preniesť sa v čase do idealizovaného obdobia, ktoré vlastne ani nemá reálny letopočet. Podobný pocit majú aj návštevníci – rok čo rok je v Luhačoviciach niečo nové, ale zmeny sú tak citlivo zakomponované do historického a prírodného rámca, že človek má pocit, že toho historického skôr pribúda, ako ubúda. 

Kto je vhodným kandidátom na prácu v Kúpeľoch Luhačovice?

Žiť, bývať a pracovať v akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice je veľmi atraktívne pre ľudí, ktorí majú potrebnú kvalifikáciu a hľadajú pokojné, krásne, zdravé a bezpečné miesto pre seba, ale i pre svoju rodinu. Pokiaľ ste lekár, masér, fyzioterapeut, zdravotná sestra, ale aj čašník, servírka či kuchár, máte dobrú šancu sa uplatniť práve v našej spoločnosti. Ideálne je, ak ste pár či rodina, ktorá spĺňa podmienky zamestnávateľa. A je úplne jedno, či ste z Českej alebo Slovenskej republiky. Zamestnávanie Slovákov je bezproblémové, v ČR sa uznávajú doklady o vzdelaní a praxi.

ll-c-lec-centrum-18-zmen

Aké sú ďalšie výhody?

Kúpele môžu ponúknuť aj ubytovanie za veľmi prijateľné sumy. V súčasnosti navyše prebehli a prebiehajú rekonštrukcie ubytovacích kapacít s cieľom zvýšiť ich štandard na vyššiu úroveň. Zo súčasných 600 osôb, ktoré akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice zamestnáva, je 32 pôvodom zo Slovenska. Pravdepodobne ide aj o najvyšší počet Slovákov zamestnaných v jedných z českých kúpeľov. Spoločnosť mieni počty zamestnaných Slovákov zvyšovať a nahradiť tak úbytok českého personálu, ktorý dlhodobo chýba hlavne kvôli práci v Nemecku a Rakúsku. Rovnako tak sú však vítaní aj českí občania, ktorí sú ochotní sa za prácou do Luhačovíc presťahovať či sem za ňou dochádzať.  Mgr. Vladimíra Juřeníková, personálna manažérka Kúpeľov Luhačovice tiež potvrdzuje, že veľmi dôležitým aspektom pri motivácii zamestnancov je ich spokojnosť s vykonávanou prácou.  Jednou z výhod je stabilita našej spoločnosti. Uchádzačom, ktorí hľadajú stabilného a dôveryhodného zamestnávateľa, môžeme ako dôkaz uviesť dve stovky zamestnancov, ktorí v spoločnosti pracujú viac ako 10 rokov. Výpočet zamestnaneckých benefitov je však oveľa dlhší. Zahŕňa bezplatnú lekársku starostlivosť, závodné stravovanie, týždeň dovolenky navyše, príspevok na dôchodkové pripoistenie, ale aj zvýhodnené výmenné rekreácie.

kup-namestie-stred

Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice bola založená v roku 1992 a patrí medzi najväčšie kúpeľné zariadenia Českej republiky. V odbore liečby dýchacích ciest je profilovým a hlavným liečebným zariadením. V súčasnosti disponuje ubytovacou kapacitou 1300 lôžok v 7 hoteloch, z toho je 500 lôžok v kategórii 4 hviezdičkových hotelov, 10 penziónoch a 2 detských liečebniach. Služby poskytuje v priemere 550 zamestnancov, z toho je 17 lekárov a 170 osôb zdravotníckeho personálu.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply