Záujem Slovákov o Turecko začal v roku 2008. Boduje Alanya

Viete odkedy začal vlastný organický záujem Slovákov o Turecko? Nejde o ponuku cestovných kancelárií ale čas, kedy Slováci sami od seba začali vyhľadávať informácie o Turecku, najmä turisticky pre našincov najvýznamnejšie lokality na južnom pobreží. Zistili sme, že záujem sa začal prejavovať v roku 2008 a len v rámci letoviska Alanya a čiastočne Side. Oveľa viac zaujímavejšie však už boli roky 2009 až po súčasnosť.

Antalya Turecko

2009 až podnes

Veľmi zaujímavé je sledovať, že pojem Alanya si drží najlepšie pozície, po ňom oblasť Side a kým v roku 2009 je rozdiel o proti letoviskám Antalya a Belek mierny, v roku 2010 a 2011 už vyhľadávanie Alanye znásobilo vyhľadávania ako pri Beleku a Antalyi. Alanya následne kraľuje vyhľadávaniu, hneď v závese je oblasť Side. Najvýraznejší rozdiel je a zostáva v roku 2010. Následne až do súčasnosti sa zmenšuje záujem ľudí o celé Turecko a vyhľadávanie na webe. To môže byť dôkazom znižovania záujmu, alebo aj lepšej informovanosti ľudí a iného spôsobu vyhľadávania. Záujem reálny pritom o Turecko neklesá, ani pri problémoch so Sýriou, ktoré sú v súčasnosti aktuálne.

Regionálne zaujímavosti

  • Letovisko Kemer – dlhodobo najmenej vyhľadávané z týchto spomínaných. Takmer výlučne o ňom celé roky informácie vyhľadávajú v Bratislave. Zvyšok Slovenska sa o Kemer nezaujíma.
  • Letovisko Belek – podobná situácia ako v prípade Kemeru. Opäť Bratislava.
  • Letovisko Side – výsledky sú mierne skreslené, slovo Side totiž znamená viacero iných alternatív. Vyhľadávanie je však rovnomerné, najvýraznejšie v Trnavskom kraji.
  • Letovisko Antalya – najvyhľadávanejšie je v Bratislave, v Košickom kraji a na južnom Zemplíne.
  • Letovisko Alanya – Najvýznamnejšie letovisko, hoci cesta do Alanye z letiska Antalya je dlhšia než do Kemera, Beleku, či Side, je v rebríčku top. Najvýraznejšie vyhľadávanie je však prekvapivo v Košickom, Nitrianskom a až následne s miernym oslabením v Banskobystrickom kraji. Na štvrtom mieste by bol kraj Bratislavský a na piatom Žilinský.
Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply