Rakúsky Stuhleck: lyžovačka a priama autobusová linka

Pokiaľ hľadáte rakúske lyžiarske stredisko, kde nepochybne nájdete viacero slovenských lyžiarov, je vysoko pravdepodobné, že si vyberiete Stuhleck. Najväčšie lyžiarske stredisko východného Rakúska je mimoriadne obľúbené u Viedenčanov, keďže je k Viedni najbližšie. Čo je ale hlavné, populárne je aj medzi Slovákmi, čiže čo víkend, to známa osobnosť, ktorá sem zavíta.

Stuhleck lyžovačka

Na zjazdovkách a pri čakaní na lanovky tak vidieť neraz aj známe tváre. Stredisko ponúka 4 lyžiarske vleky, dve 6-miestne lanovky a dve 4-miestne lanovky. V každom prípade však najmä celkovo až 24 kilometrov tratí pre stredných a ľahkých lyžiarov, čo sa zdatnosti týka. Výborné podmienky na lyžovanie sú zárukou vďaka vyspelej technike, ktorou sa stredisko pýši.

stuhleck lyžovačka

Súčasťou ponuky strediska je aj večerné lyžovanie, ktoré sa týka aj snowboardovej trate. To nepochybne osloví mládež. Súčasťou zjazdoviek je aj sánkarská dráha vyhradená pre boby a sánky. Lanovkami sa dá vyviezť až do výšky 1767 m, odkiaľ je nádherný výhľad na Alpy a široké okolie Rakúska.

Priame spojenie s Bratislavou cez Slovak Lines

Dopravca Slovak Lines organizuje pravidelnú linku počas víkendov a niektorých piatkov. Z bratislavskej stanice Mlynské Nivy je tak cestujúcim k dispozícií spojenie vedúce až priamo do Stuhlecku. Rovnaký autobus následne na záver lyžovačky smeruje späť do Bratislavy. Výhodou je, že cestujúci si môžu kúpiť jeden výhodný balíček cestovného + SKIPASS. Skipass získava každý návštevník u samotného prepravcu pri nástupe na linku.

stuhleck lyžovačka Slovak Lines

Slovak Lines na svojich stránkach uvádza desiatky termínov, kedy je možné zarezervovať si cestu do strediska Stuhleck aj so skipassom vopred online. Od 18. februára je linka prevádzkovaná až do 24. februára nepretržite. Obdobie ideálne na tie najlepšie lyžiarske podmienky. Vzhľadom na vysokú popularitu lyžiarskej lokality bude najideálnejší čas pracovný týždeň. Balíčková cena pre dospelú osobu je 54 EUR, pri deťoch do 14 rokov je cena 37 EUR. Preprava lyží je bezproblémová. Cestujúci si svoje lyže uložia v dolnom batožinovom priestore.

Detaily a online rezervácia na: https://www.slovaklines.sk

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply