Vyhliadka Kaiser Franz Josefs Höhe pod vrchom Grossglockner

Kaiser Franz Josefs Höhe je mimoriadne populárne miesto, jedno z najznámejších pod najvyššou rakúskou horou Grossglockner. Vyhliadka je tvorená slepou cestou a rozľahlou terasou s výhľadom, aký môže vyrážať dych. Vo výške 2369 metrov, po náročnej autobusom prístupnej ceste až sem, sa návštevníkom otvára nádherná scenéria a rozľahlý svet hôr a dolín.

Kaiser Franz Josefs Hohe

Miesto nesie svoj názov po návšteve cisárskeho páru Franza Jozefa I. a Alžbety známej ako Sisi v roku 1856. Až v roku 1930 sa začalo s budovaním asfaltovej cesty, ktorá by sprístupnila vyhliadku priamo. Dnes tu nájdete rozsiahle návštevnícke centrum a plošinu, z ktorej si môžete pozrieť ľadovec Pasterze, vrch Grossglockner, severozápad Glocknerwandu aj údolie Johannisberg. Od roku 1963 je pre turistov prístupná aj špeciálna lanovka postavená v uhle. Súčasťou vybavenia tohto miesta je niekoľko gastronomických prevádzok a toalety.

Horská túra

Turistický chodník Pasterzen vedie od vyhliadky Franza Jozefa k Alžbetinej skale (2156 m.n.m.) až k hrádzi Magritze späť k ľadovcu až späť k vyhliadke Franza Jozefa. Práve pre návrat je dobré ušetriť energiu. Vzhľadom na stúpanie pôjde o najnáročnejšiu časť túry.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply