Neuveriteľné: v tureckej turistickej Alanyi havaroval autobus

turecka vlajkaNaše hlavné médiá pred pár dňami priniesli brutálnu a neuveriteľnú správu. V tureckom obľúbenom letovisku Alanya havaroval autobus. Nehoda si vyžiadala dva životy škandinávskych turistov a haváriu zaznamenala bezpečnostná kamera. Obe naše súperiace televízie informáciu prezentovali akoby pokračovanie nepokojov stovky kilometrov ďaleko od akýchkoľvek plavkových letovísk. V jednom prípade sme sa napríklad dozvedeli, že „nehoda v Istanbule si vyžiadala jednu obeť a dve obete hlási aj dovolenková Alanya“. V tom momente nepochybne spozorneli tisícky Slovákov, zľakli sa aj tí, čo ani netušia, že existuje nejaká Alanya. Stala sa totiž neuveriteľná udalosť. V Alanyi havaroval autobus.

V Turecku nesmú havarovať autobusy
Vzhľadom na obrovskú medializáciu, ktorej sa zhostili naše aj iné médiá je zrejme neobvyklé, aby v Turecku havaroval autobus. Na Slovensku autobusy havarujú bežne, v Čechách, či Poľsku taktiež. Havárie sú rôznej vážnosti a kým ani jedna televízia neinformovala o nehode, pri ktorej prišiel o život 20 ročný mladík na strednom Slovensku, oveľa zaujímavejšie je informovať o havárií autobusu v Turecku.

Prečo?

  • Každý spozornie, že sa jedná o Turecko a Alanyu
  • V Turecku sa momentálne „bežne umiera“ (toto je žiaľ mienka), takže to zaujme
  • Ide júl = dovolenky, ľudia letovisko budú istotne poznať
  • Médium prinesie šokujúcu správu a zaujme…

…dokonca zaujme až na toľko, že sa ma niektorí sviatoční cestovatelia pýtajú, či je Antalya bezpečná a koľko autobusov tam havaruje denne. Prekvapila ma dnes na našom Facebooku otázka, či odporúčam cestovať do Alanye, keďže tam havaroval autobus. Prepáčte priatelia, ale po dvojhodinovom rozdýchavaní a uvažovaní nad logikou týchto s prepáčením tupých otázok som si dnes dovolil tento názor. V Chorvátsku havaruje jeden autobus týždenne a dozvieme sa o tom?

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply