Užite si túto zimu nezabudnuteľné zážitky

Na Slovensku máme široké možnosti, ako tráviť voľný čas – či už preferujte aktívnu dovolenku a vyberiete si športové aktivity, alebo  máte chuť len relaxovať vo wellness, možností je neúrekom. S blížiacou sa zimnou sezónou sa mnohí priaznivci zimných športov tešia na snehom zahalené zjazdovky.  Dnes sa už ale bez dlhých upravených zjazdoviek lyže ani neoplatí vyťahovať. Medzi najobľúbenejšie strediská na Slovensku patria napríklad Jasná, Štrbské pleso či Tatranská Lomnica, ktoré sa postupným skvalitňovaním svojich služieb dostávajú už na svetovú úroveň, pričom zasnežovací systém garantuje sneh minimálne 5 mesiacov.

V Jasnej na vás čaká 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, ktoré poskytnú priestor aj tým najmenším lyžiarom. Na freeridovej zóne a v snowparku si zase užijú adrenalín ich rodičia. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnou kabínkou. Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Vždy upravené zjazdovky si na vás počkajú aj vo Vysokých Tatrách. Keď k tomu prirátate ešte 6,5 km carvingovú trať, máte sa naozaj na čo tešiť. Pre bežkárov sú k dispozícii trate dlhé až 26,5 km. Vybrať si môžete medzi najvyššie položeným lyžiarskym strediskom Štrbské Pleso alebo slnečnou lyžovačkou v Lomnickom sedle.  Na Skalnatom plese myslia aj na rodiny s deťmi a poskytujú službu, ktorú určite radi využijú viacerí lyžujúci rodičia – babysitting v Indoor fun park Kamzíkovo. Spoločne si potom môžete užiť krst snehovej vločky, ktorý sa každoročne koná 31.12. na Štrbskom plese.

Pri plánovaní zimnej dovolenky je dôležitý i výber ubytovania. Dnes je v ponuke široké množstvo hotelov v tesnej blízkosti zjazdoviek – medzi ne patria napríklad zariadenia hotelovej siete SOREA. Vysoké Tatry ukrývajú hotel ***SOREA TRIGAN, hotel ***SOREA URÁN, hotel ***SOREA TITRIS, hotel ***SOREA HUTNÍK I. a hotel **SOREA HUTNÍK II. Všetky sú ocenené Certifikátom „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“ v rámci projektu „Vstúpte s dieťaťom“. Pre tých, ktorí uprednostňujú pokojné prostredie, sú vhodné hlavne rodinné hotely SOREA HUTNÍK I a II v Tatranských Matliaroch. V Nízkych Tatrách si každý zamiluje hotel ***SOREA SNP, hotel **SOREA MARMOT a hotel ***SOREA MÁJ. Hotel SOREA SNP sa nachádza len pár krokov od zjazdovky Biela púť v Jasnej. V nádhernom prostredí Pienin je to zas hotel **SOREA ĽUBOVŇA. Ak by ste si ale radšej zvolili oddych vo wellness, príjemný zimný relax nájdete v hoteli ****SOREA REGIA v Bratislave na hradnom vŕšku.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply