Luhačovice – Dožinkové hodovanie

Tip na víkend – kulinársky zážitok v Luhačoviciach

V noblesnom hoteli ALEXANDRIA**** Spa & Wellness v Kúpeľoch Luhačovice (Lázňích Luhačovice), a. s.,  je pripravený na sobotu 17. 9. 2016 nevšedný kulinársky zážitok pre všetkých vyznávačov dobrého jedla a pitia. Od 11:00 do 15:00 hod. sa v hotelovej Francúzskej reštaurácii uskutoční dožinkové hodovanie pojaté ako bohatý brunch inšpirovaný regionálnou kuchyňou. Informovala o tom riaditeľka hotela Miloslava Fialová.

Dožinkový brunch

„Dožinkový brunch, ktorý sa stal tradíciou, organizuje náš hotel už piaty rok. Základom bude opäť regionálna kuchyňa a miestne špeciality. Hostí privíta moravská slivovica a hruškovica, ochutnať môžu pečené bravčové kolená, domácu zabíjačku a ďalšie moravské špeciality. Nebude chýbať ani pravý burčiak, ktorý skvele doplní dožinkovú atmosféru. To všetko v sprievode krojovanej cimbalovej muziky,“ pozýva na pripravovanú akciu M. Fialová.

„Medailová“ šéfkuchárka

Známu Francúzsku reštauráciu, ktorá je vyhlásená svojou kuchyňou, vedie šéfkuchárka Jitka Boráňová. Jej kulinárske umenie odmenila vlani Asociácia kuchárov a cukrárov Českej republiky jedným z najvyšších ocenení – bronzovou medailou M. D. Rettigovej.

Hotel ALEXANDRIA bol otvorený v roku 1939. Staviteľom a pôvodným majiteľom bol Ing. Alexander Lozovský, jedna z najvýznamnejších osobností slovenského a českého staviteľstva 30. a 40. rokov minulého storočia. Svoj luhačovický hotel pojal v duchu svetových kozmopolitných letovísk ako rozľahlú romantickú stavbu s antickými prvkami.

Viac informácií na www.HotelAlexandria.cz a na Facebooku.

Zábery na jeden z predchádzajúcich ročníkov dožinkového brunchu: https://www.youtube.com/watch?v=wdwyxwh03yM

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply