Luhačovický ples v znamení „četníkov“

Dobový seriál Četníci z Luhačovíc má 12 dielov a do vysielania Českej televízie ho pripravilo brnianske štúdio. To, že si tvorcovia pre nakrúcanie vybrali práve Luhačovice svedčí o tom, že sú nielen populárnou liečebnou destináciou, obľúbeným cieľom jednodňovej turistiky, relaxačných víkendových či wellness pobytov, ale s obľubou ich vyhľadávajú práve filmári pre zachovalú architektúru a atraktívnu atmosféru s prvorepublikovou noblesou.

Nový seriál ovládol aj 21. reprezentačný ples Kúpeľov Luhačovice, a. s.  V priestoroch Spoločenského domu si mohli návštevníci pozrieť fotografie z nakrúcania seriálu, dobové kostýmy a mali jedinečnú možnosť sa vyfotografovať v kulisách žandárskej stanice. Ples otvoril generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s. Eduard Bláha spoločne s Janom Součkom, riaditeľom TS Brno Českej televízie. Obaja boli v dobových žandárskych uniformách z roku 1919.

Tanečné vystúpenie-cest

Počas večera vystúpili populárne české speváčky Monika Absolonová a Heidi Janků. Hosťom hral veľký plesový orchester, dve tanečné kapely, cimbalová muzika a zabavilo ich aj tanečné vystúpenie. Nový seriál Českej televízie na mieste reprezentoval riaditeľ TS Brno Českej televízie Jan Souček, ale aj herec Martin Trnavský a ďalšie osobnosti ČT, prítomní boli aj komparzisti v kostýmoch. O fotografie v dobových kostýmoch na žandárskej stanici bol po celý večer veľký záujem. Fotografovalo sa hlavne na mobilné telefóny. Medzi vzácnymi hosťami bola tiež pani Livia Klausová, veľvyslankyňa ČR na Slovensku. Večerom sprevádzal Jan Čenský.

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply