Chopok určite zdoláte, hoci má 2024 metrov, má aj lanovky

Chopok je jednou z najobľúbenejších destinácií Nízkych Tatier. Dostať sa k nemu môžete po vlastných zo severu z Liptova, aj z juhu od hotela Srdiečko pomerne rýchlo, za pár minút a pohodlne. Chce to mať len nie malú sumu v peňaženke- Na pomyselnej mapke vrcholov si môžete pomerne hravo pripísať nové miesto v prípade Chopku, ku ktorému sa síce dá zviezť lanovkou, no k nemu samo tému vedie ešte kamenitá cesta, ktorú s chuťou absolvujú celé rodiny aj s malými deťmi po svojich. Ľudia všetkých vekových kategórií sa štverajú na skalnatý vrchol, akoby sa z ničoho nič vypínalo mravenisko.

Chopok, vrchol

Po ňom sa zas štverá viacero ľudí, všetci len za účelom dosiahnuť oný vrchol, zaznamenať si ten moment a drobné víťazstvo na fotoaparát a kochať sa z nádherného výhľadu jednak na sever pohľadom na Vysoké Tatry, alebo späť na Horehronie smerom na juh. Ten výhľad, ktorý máte tu, vidieť na sever a zároveň na juh od Vysokých Tatier je na nezaplatenie. A čo by dali za to motoristi keby aj konečné vzdialenosti boli nakoniec len mihom oka a z Liptovského Mikuláša by to bolo nakoniec do Brezna len na skok.

Chopok

Chopok nie je náročný
Pokiaľ pre vás nehrá prím úspora času a v nohách máte dostatok síl, vyraziť na chopok sa dá hravo po vlastných. Míňate krásnu prírodu, ktorá sa postupne mení, čím bližšie k vrcholu ste. Okrem prírody však stretávate aj mnohých turistov, keďže popularita Chopku je skrátka slušná. Vrchol vysoký 2024 metrov vás následne odmení spomínaným výhľadom aj jedinečnosťou. Tí, čo sem prichádzajú lanovkou sem môžu prichádzať napríklad zo zastávky od hotela Srdiečko, pričom na otvorenej nekrytej 4 miestnej lanovke sa môžu nadýchať čerstvého vzduchu a neskôr, kde už pofukuje chladnejší vietor a pod vami je menej drevín, vás odvezie kabínková zatváracia lanovka. Výlet na vrchol Chopku je ideálny pre celé rodiny. Samotný kamenný vrchol vysoký od zvyšku hrebeňa len pár desiatok metrov je kamenistý a mierne náročnejší. Pri ceduli pomenúvajúcej vrchol a s jeho výškou môže byť tlačenica. To, že vonku prší a mrholí nie je dôvod predpokladať, že poklesne záujem o toto miesto. Ak si to povedia viacerí, opak bude pravdou.

Chopok

Ak ste už dorazili až sem, nepremeškajte obľúbené miesta:

  • Vrchol Chopku
  • Výhľad do doliny smerom na Liptov
  • Chata pod Chopkom a Pažitná ulica
  • Terasa na konečnej stanici lanovky s ceduľou a výškou vrchola
  • Železný drak na terase

Foto: ZN.SK magazín

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply