Romantická komédia Láska hory prenáša vznikla v Tatrách a v Gerlachove

Počas mája 2022 sa v kinách objavila úspešná romantická komédia Láska hory prenáša. Celá sa odohráva vo Vysokých Tatrách, či skôr pod nimi. Ako totiž prezrádza aj kniha Filmové miesta 2, pokračovanie úspešnej knihy Filmové miesta (1), filmári dokázali v rámci úsporného pandemického režimu minimalizovať filmovacie lokácie a spoľahli sa na jediný hotel a jeho okolie. Našli ho v Gerlachove a poskytol im všetko, čo si mohli pre nakrúcanie filmu želať.

Láska hory prenáša

Hotel Hubert v dedinke Gerlachov vrátane zvierat

Komédia vznikala len v rámci pár záberov vo Vysokých Tatrách v Chate pod Soliskom, na zjazdovke, alebo pri Skalnatom plese, ako uvádza kniha Filmové miesta 2. Zásadný obsah filmu však vznikal v interiéroch a v blízkosti hotela Hubert, ktorý sa nachádza v Gerlachove v smere na Polianku. Pri sledovaní filmu si môžete všimnúť hotelové priestory, v ktorých sa odohráva celý príbeh prípravy svadby, svadobnej siene, aj svadby samotnej. Ide o komédiu, takže sa tam musí príbeh zamotať a veľký hotel je na to ako stvorený.

Tatranský zveropark v Gerlachove

Filmovanie sa naozaj do výraznej miery mohlo spoľahnúť na hotel aj preto, že pandémia uštedrila hotelovým zariadeniam tvrdú ranu, museli byť zatvorené. Prenájom priestorov filmovej spoločnosti ale nijako zákony neobmedzili. Filmové pozadie sa spojilo s niekoľkými partnermi, ktorí umožnili nakrúcanie, vylepšili, alebo spríjemnili a keďže hotel priamo poskytol aj ubytovanie, šlo o výnimočný prípad viacsmernej úspornosti pri filmovaní. Minimum logistiky skrátka vyprodukovalo menej odpadu, dnes populárneho pojmu CO2 a aj ďalších nákladov. Dokonca aj Zveropark s lamami, o ktorom sme už písali, je v skutočnosti priamo pred hotelom.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply